Firma ITC jest specjalistą w zakresie okrągłych narzędzi. Celem firmy jest zapewnienie klientowi właściwego narzędzia skrawającego w odpowiednim czasie. Produkty dostarczane i wytwarzane przez firmę są najlepsze z możliwych dla danego zadania.

Aby to osiągnąć, firma kontynuuje inwestowanie we właściwy zespół inżynierski, dysponujący wszystkimi udogodnieniami CAD-CAM w zakresie projektowania i wytwarzania precyzyjnych narzędzi skrawających. Niezależnie od wymagań, czy jest to jeden specjalny element, czy 1000 elementów, firma ITC zapewni odpowiednie narzędzie skrawające.

Nowoczesna produkcja ITC obejmuje frezarki CNC czołowych światowych producentów takich jak Walter, Schneeberger, Deckel, Rollomatic and Anca. Firma zainwestowała w scentralizowany system filtracji olejów, aby zapewnić optymalne warunki w procesie frezowania - z czystym olejem, a firmowy dział kontroli posiada skomputeryzowane wyposażenie do pomiarów laserowych, aby utrzymać wysokie standardy ITC, z których firma jest znana.

Firma dostarcza i zaopatruje w najlepsze dostępne produkty z całego świata i posiada ponad 100 000 narzędzi węglikowych i ze stali szybkotnącej dostępnych od ręki. Firma ITC zapewnia również usługę szybkiej modyfikacji – w niektórych przypadkach nawet w tym samym dniu.

ITC zapewnia wysyłkę tego samego dnia w przypadku standardowych linii, niezależnie od branży przemysłowej odbiorcy. Od podwykonawcy producenta do narzędziowni, przez przemysł lotniczy i kosmiczny, sport motoryzacyjny, przemysł medyczny, od frezowania, wiercenia, rozwiercania do usuwania rąbków, ITC ma narzędzia i doświadczenie, które rozwiążą problem.

Strona producenta: http://www.itc-ltd.co.uk