CROWN NORGE przedstawia obszerną ofertę narzędzi przeznaczonych dla przemysłu reklamowego, grawerskiego, producentów tabliczek znamionowych.

Wytwarzane przez Crown frezy "Multi-purpose" są wysoko oceniane na rynku ze względu na swoją uniwersalność. Jedno narzędzie umożliwia obrabianie różnego rodzaju materiałów: aluminium, mosiądzu, tworzyw sztucznych, płyt MDF oraz drewna.

Frez spiralny "Akryl" z pojedynczym ostrzem jest szczególnie zalecany przy obróbce pleksi, tworzyw sztucznych oraz drewna. Jego wyjątkowo zakończone "sprężyste ostrze" o "lustrzanej powierzchni" pozwala osiągać najwyższą jakość obrabianej powierzchni. Pojedyncza spirala dzięki optymalnej pracy zapewnia uzyskiwanie powierzchni o lepszej jakości oraz umożliwia obróbkę o większych posuwach i wyższych prędkościach obrotowych w porównaniu z frezami wieloostrzowymi.

Ponadto Crown Norge oferuje profesjonalnym grawerom obszerną paletę powlekanych wysokoprecyzyjnych frezów przeznaczonych do pracy ze stalą utwardzaną i nierdzewną; "NANOgraver" to frez do wrzecion uzyskujących wysokie częstotliwości; "MICROgraver - do wrzecion wysokoobrotowych, napędzanych za pomocą pasków. Zakres przepołowienia waha się w zakresie + 0,005 / - 0,000 mm.

"Lepsza jakość grawerowania, mniej ostrzenia" to credo firmy Crown Norge, która pracuje nad doskonaleniem materiałów i powłok frezów. Celem nadrzędnym jest wzrost wydajności i żywotności narzędzi.

Strona producenta: http://www.crown-norge.no